Forum Ciasteczkowej Grupy

Forum Ciasteczkowej Grupy


#1 2011-01-19 15:53:17

 Mariusz-Mława

Użytkownik

2250223
Skąd: Działdowo-Mława
Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 21
Punktów :   
WWW

Wizualizacja z zamkiem i sądem- Wewnętrzny Krytyk

W pracy nad "zmianą nastawienia wobec samego siebie" pkt.6 pracując na Wewnętrznym Krytykiem można zastosować wizualizację z "Sądem nad Tobą". Poniżej zamieściłem to, co udało mi się zapamiętać ze słów Magdy. Ps. Konieczny do tego jest głos i ton głosu Magdy- wówczas efekt murowany:)
Proszę o ewentualne poprawienie bądź uzupełnienie:)

Zamknij oczy, odpręż się, ręce połóż blisko wzdłuż ciała…
Wyobraź sobie, że jesteś na łące pod drzewem. Na drzewie tym rosną piękne soczysto-zielone listki. Przez tę łąkę prowadzi ścieżka. Pójdź tą ścieżką. Idziesz do zamku na rozprawę- sąd na Tobą. Powoli zbliżasz się do zamku, przyglądasz się mu. Jak wygląda…? Jakie ma mury…? Przed Toba jest fosa, a za nią zamknięta brama. Zrób coś, żeby się tam przedostać. Stoisz już przed bramą. Otwiera ją strażnik. Przyjrzyj się mu. Jak wygląda? Widzisz jego twarz? Mówi coś? Strażnik prowadzi Cię przez dziedziniec do zamku. Wchodzisz do środka. Przechodzisz przez kolejne korytarze. Przyjrzyj się ścianom, otoczeniu, jak wygląda. Strażnik wprowadza Cię do komnaty, w której musisz przebrać się za jakieś zwierzę lub ptaka. Wybierasz przebranie i wkładasz je na siebie. Co wybrałeś…? Wychodzisz z komnaty i masz przed sobą trzy korytarze: dla winnych, dla słusznie osądzonych oraz dla niewinnych. Wybierz korytarz, którym pójdziesz. Wchodzisz do sali rozpraw. Przyjrzyj się jej. Jak wygląda? Na sali są oskarżyciel, obrońca oraz sędzia. Za chwilę oskarżyciel wygłosi mowę przeciwko Tobie. Przyjrzyj się mu. Jak wygląda? Rozpoznajesz w nim kogoś, kogo znasz? Jaką ma minę? Posłuchaj, co mówi…? Oskarżyciel skończył. Teraz przemawiać będzie obrońca. Przyjrzyj się mu dokładnie, jak wygląda, jaką ma twarz. Może jest to ktoś Tobie znany. Posłuchaj, co mówi… Jaki jest ton jego głosu? Skończył. Teraz głos zabierze sędzia i wyda wyrok. Przyjrzyj się mu, jak wygląda, posłuchaj, jak brzmi jego głos. Co czujesz? Sędzia wydaje wyrok. Jak on brzmi? Zostałeś osądzony… Wychodzisz z sali, zbliżasz się do drzwi i słyszysz, że sędzia anulował poprzedni wyrok i wydał nowy. Dostajesz go w kopercie. Otwierasz ją i czytasz: "Jesteś skazany na miłość, dobro i szczęście". Wychodzisz teraz z Sali rozpraw, zdejmujesz z siebie przebranie, wychodzisz z zamku, wchodzisz na ścieżkę, którą przyszedłeś, wracasz pod drzewo. Spójrz na jego liście… powoli poruszaj palcami, otwórz oczy…

Ostatnio edytowany przez Mariusz-Mława (2011-01-19 17:21:24)

Offline

 

#2 2011-01-20 00:17:26

Bronislavus

Administrator

441984
Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 17
Punktów :   

Re: Wizualizacja z zamkiem i sądem- Wewnętrzny Krytyk

taaak, jeszcze tylko Magdy głos, faktycznie... Może trza było ją nagrać. No ale cóż... kojący ten Magdziny głos bardzo, ale popróbujmy - może i my w sobie TAKI głos wyczarujemy? Mariusz, dzięki za odtworzenie tej wizualizacji, spiszę ją sobie gdzieś. Jakie jeszcze mieliśmy? Zdaje się, że "bezpieczne miejsce" i "powrót do domu" - pominąłem coś? To ja jedną z nich napiszę. Bardzo mi się takie rzeczy podobają, kurcze... jakby temu wszystkiemu jakiejś magii dodają, normalnie jak w przedszkolu, a może jak dzieci? :-)

Offline

 

#3 2011-01-20 08:19:07

 Mariusz-Mława

Użytkownik

2250223
Skąd: Działdowo-Mława
Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 21
Punktów :   
WWW

Re: Wizualizacja z zamkiem i sądem- Wewnętrzny Krytyk

Mi też się podobają:) Faktycznie, takie wizualizacje pozwalają wrócić do dzieciństwa, przywołać wspomnienia, uruchomić emocje. Obecnie prowadzę grupę pogłębioną dla osób uzależnionych i tak się fajnie złożyło, że szkolenie pokryło się z zakończeniem pracy nad wewnętrznym krytykiem. Zrobiłem więc powyższą wizualizację. Efekt był kapitalny! Kurcze, terapia DDA to "nowa jakość" w mojej pracy- połknąłem bakcyla:)

Offline

 

#4 2011-01-22 13:42:24

Anka KM

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-17
Posty: 2
Punktów :   

Re: Wizualizacja z zamkiem i sądem- Wewnętrzny Krytyk

Po prostu pogłębiona praca to dla terapeutów uzależnień (przynajmniej dla mnie) rarytas.
ja jeszcze nie stosowałam wizualizacji - teraz prowadzę tylko pracę indywidualną. Ale chyba w końcu się odważę, może coś relaksacyjnego na początek. Dla mnie też to było świetne przeżycie - odrywające od codzienności, taki "prezent". Czemu nie dać go pacjentom:)
Macie jakieś źródła inspiracji albo wiedzy w tym względzie? Ja tylko kilka wizualizacji ze swoich szkoleń.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.angielski.pun.pl www.dglteam.pun.pl www.gra-pokemon4.pun.pl www.serwery-jailbreak.pun.pl www.pedagogika-pop.pun.pl